Manjaro XFCE nie uruchamia sie

Zepsulo mi sie Manjaro. Obecnie korzystam z nowo postawionego, nie spolszczonego Minta. W Manjaro probuje uruchamiac rozne kernele, ale rezultat jest mniej wiecej taki:


Mam na osobnej partycji system, a na osobnej /home. Teraz sie zastanawiam, czy cos tam kombinowac z chrootowaniem (musialbym wiele czytac, bo nic a nic nie pamietam), czy moze szybciej postawic system na nowo…
Co radzicie?
Wybaczcie brak polskich znakow.

PS
Napiszcie jeszcze, prosze, czy instalator Manjaro jest rownie przyjazny jak ten z Minta, bo chodzi o to, ze ja mam niezly balagan na dysku, pelno partycji, w ktorym tylko ja sie orientuje. W instalatorze Minta rowniez wszystko jest przejrzyste.

I jeszce dodam, ze XFCE wyglada okropnie przy Mate, ze o Cynamonie juz nie wpomne. Zastanawiam sie, czy nie powrocic do Mate, tylko, czy by jakies jajca nie nie powychodzily w czasie aktualizacji, bo jakby nie bylo Mate nie jest (chyba) dedykowany Manjaro.

W takich wypadkach najlepszym lekarstwem jest timeshift, rozumiem że nie robiłeś backup-u ?
Bo gdybyś sobie zrobił snapshoot-a systemu to teraz wystarczyło by uruchomić jakieś live, instalacja timeshift i byłbyś w domu.

Nie, nie robilem backup-u. Nie mam niestety miejsca na takie luksusy, za maly dysk :frowning:
EDIT
Podjalem decyzje - nowa instalacja,. Bardzo mnie kusi by tym razem zainstalowac Mate. Czy nie bedzie problemow z tego powodu? Jakichs konfliktow?

  1. Uruchom inny system (z pen’a albo jakiś system z tego samego dysku).
  2. Wejdź na partycję root Manjaro i wrzuć tutaj zawartość:
  • /etc/fstab
  • /etc/default/grub
  1. Sprawdź jakimś narzędziem UUID partycji, na których stoi Manjaro i również wrzuć je tutaj.

Na forum Archa znalazłem takie rozwiązanie.

Co do instalatora Manjaro posiada taki sam instalator jak Mint, więc powinno być równie prosto. Zresztą skoro twierdzisz, że masz bałagan w partycjach to moim zdaniem świeża instalacja i usunięcie zbędnych rzeczy jest najlepszym rozwiązaniem (a najlepiej skopiować potrzebne pliki na pendrive i postawić Manjaro na jednej partycji, a na drugiej zrobić /home)

@anon27248851 raczej nie powinno być problemów jeśli tylko nazwa użytkownika będzie taka sama (nie wiem czy hasło też nie powinno być takie samo) EDIT: Oczywiście tylko jeśli chcesz zostawić starą partycję /home, w pozostałych przypadkach pełna dowolność

Jezeli komus chce sie ogladac, to prosze:

/etc/fstab
# /etc/fstab: static file system information.
#
# Use 'blkid' to print the universally unique identifier for a device; this may
# be used with UUID= as a more robust way to name devices that works even if
# disks are added and removed. See fstab(5).
#
# <file system>                           <mount point>  <type>  <options>  <dump>  <pass>
UUID=b3911981-6e38-4092-bc7a-6f3951afeb90 /boot          ext4    defaults,noatime 0       2
UUID=db819d25-0a25-4fe5-ab78-747743db982d swap           swap    defaults,noatime 0       0
UUID=f1f091d2-ea5a-47ea-a1e7-7ff985618076 /              ext4    defaults,noatime 0       1
UUID=153725a7-86ff-4790-ae31-c5ac662de7c7 /home          ext4    defaults,noatime 0       2

oraz /etc/default/grub

RUB_DEFAULT=saved
GRUB_TIMEOUT=5
GRUB_DISTRIBUTOR='Mabox'
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash resume=UUID=db819d25-0a25-4fe5-ab78-747743db982d"
GRUB_CMDLINE_LINUX=""
#GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="bootsplash.bootfile=bootsplash-themes/arch/bootsplash"
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="resume=UUID=db819d25-0a25-4fe5-ab78-747743db982d bootsplash.bootfile=bootsplash-themes/arch/bootsplash"

# If you want to enable the save default function, uncomment the following
# line, and set GRUB_DEFAULT to saved.
GRUB_SAVEDEFAULT=true

# Preload both GPT and MBR modules so that they are not missed
GRUB_PRELOAD_MODULES="part_gpt part_msdos"

# Uncomment to enable Hidden Menu, and optionally hide the timeout count
#GRUB_HIDDEN_TIMEOUT=5
#GRUB_HIDDEN_TIMEOUT_QUIET=true

# Uncomment to use basic console
GRUB_TERMINAL_INPUT=console

# Uncomment to disable graphical terminal
#GRUB_TERMINAL_OUTPUT=console

# The resolution used on graphical terminal
# note that you can use only modes which your graphic card supports via VBE
# you can see them in real GRUB with the command `vbeinfo'
GRUB_GFXMODE=auto

# Uncomment to allow the kernel use the same resolution used by grub
GRUB_GFXPAYLOAD_LINUX=keep

# Uncomment if you want GRUB to pass to the Linux kernel the old parameter
# format "root=/dev/xxx" instead of "root=/dev/disk/by-uuid/xxx"
#GRUB_DISABLE_LINUX_UUID=true

# Uncomment to disable generation of recovery mode menu entries
GRUB_DISABLE_RECOVERY=false

# Uncomment and set to the desired menu colors.  Used by normal and wallpaper
# modes only.  Entries specified as foreground/background.
GRUB_COLOR_NORMAL="light-gray/black"
GRUB_COLOR_HIGHLIGHT="green/black"

# Uncomment one of them for the gfx desired, a image background or a gfxtheme
GRUB_BACKGROUND="/usr/share/backgrounds/grub.png"
#GRUB_THEME="/path/to/gfxtheme"

# Uncomment to get a beep at GRUB start
#GRUB_INIT_TUNE="480 440 1"

Tak, nie bede sie bawil w informatyka, za stary i za glupi :slight_smile:
Doradzcie, prosze, jeszcze w kwestii srodowiska graficznego, XFCE, czy Mate? Wolalbym uniknacw przyszlosci klopotow z powodu nie kompatybilnego srodowiska graficznego.

Jeżeli rezygnujesz z rozwiązania problemu (potwierdź), to wątek do zamknięcia. Wybór środowiska graficznego, to pytanie na osobny temat.

Prosze zamknac. Decyduje sie na nowa instalacje.