Manjaro i zapomniane hasło

Witam, jestem nowym użytkownikiem na forum. Pisze o pomoc. Otóż…zapomniałem jakie jest hasło do logowania w systemie manjaro. Jakiś czas temu dałem nowy ssd do lapka, postawiłem W7 i obok manjaro, bodajże Manjaro 20.0 w KDE. Do laptopa logowałem się sporadycznie raz na tydzień w W7 żeby zgarnąć darmowe gierki z epica :smiley: a tak to na co dzień używam PC w salonie. I jakoś tydzień temu przypomniałem sobie o linuksie na lapku, chciałem zobaczyć czy żyje. No i zapomniałem jakie jest hasło. Potrzebna jest mi instrukcja jak to ogarnąć. w sieci natrafiam na same poradniki ale to się nie sprawdza. Zanim wywale z dysku wole spróbować naprawić.

  1. Gdy pojawi się menu Grub wejdź do edycji wybranego wpisu (klawisz e) i w linii zaczynającej się od linux dopisz na końcu init=/bin/bash
  2. Ustawiasz hasło dla usera komendą passwd <user>
  3. Reboot poleceniem reboot -f
  4. Logujesz się z nowym hasłem i cieszysz z działającego systemu :smiley:
1 polubienie

:smiley: Tak jak myślałem, NIE działa jak każdy inny poradnik, temat do zamknięcia.

Tak prosty sposób na zmianę hasła, może powodować właśnie, konieczność stosowania hasła na samego grub’a, ewentualnie biosa, dodatkowo szyfrowania. Takie to moje luźne przemyślenie, widząc prostotę obejścia. :smiley:

Prosisz, masz – to również jest dziecinnie proste :wink:

1 polubienie