Lokalizacje sieciowe nie widoczne w aplikacjach

Dzień dobry,
Manjaro z KDE używam od bardzo niedawna ale pojawił się pewien problem na który nie potrafię znaleźć rozwiązania.
Chodzi o to że w domu mam postawiony serwer Qnap. I na tym serwerze każdy domownik ma swoje pliki.
Pliki te bez żadnego problemu mogę przeglądać, kopiować , kasować itd. za pomocą Dolphin ale nie mogę ich z lokalizacji sieciowej otwierać.
Tak samo żadna aplikacja nie ma możliwość zapisu bądź otwarcia tych plików co jest nico irytujące. Brak jest również możliwość zapisu do lokalizacji sieciowej.

Ktoś wie jak rozwiązać ten problem.
Pozdrawiam

Nigdy nie korzystałem z takich rzeczy, więc nie wiem gdzie może leżeć problem. Na twoim miejscu sprawdziłbym przede wszystkim te trzy rzeczy:

  1. uprawnienia do plików – jeśli nie masz żadnych uprawnień do plików albo uprawnienia tylko do czytania to powinieneś je zmienić, co i jak opisane tutaj
  2. sprawdzić czy w /etc/fstab jest odpowiedni wpis do serwera, jeśli nie ma dodaj według tego wzoru
  3. być może jest to jakiś bug, zwłaszcza jeśli wcześniej działało i nagle przestało – w takim wypadku któraś z najbliższych aktualizacji powinna naprawić ten problem

Fstab sprawdzę jutro
Z uprawnieniami raczej nie ma problemu bo loguje się do serwera jako admin.
Tu raczej chodzi o to że jak np.:w Liber Office dam otwórz plik to w ogóle nie ma lokalizacji sieciowych do wyboru.
A jak przeglądam w Dolphin i kliknę 2 razy w plik to on chce go pobrać do cache po czy wyrzuca błąd że nie ma dostępu do tego pliku w .cache’u :confused:

Fstab nie pomógł. :frowning: Mam wrażenie że problem nie leży w uprawnieniach po stronie Qnapa. Czy przyczyną może być schowek chodzi np o sytuację kiedy chce otworzyć plik wideo w otoczeniu sieciowym (te same miejsce je.) To jest on najpierw kopiowany do plików tymczasowych da się to jakoś wyłączyć? Może to by pomogło