Kompozer - awaria

Witam.
Chciałem użyć Kompozera jednak po instalacji z repo i uruchomieniu pojawia się program na pulpicie jednakże po kliknięciu w nie mam (w konsoli) :
/usr/lib/kompozer/run-mozilla.sh: linia 131: 16530 Naruszenie ochrony pamięci (zrzut pamięci) “$prog” ${1+“$@”}
Nie bardzo umiem sobie pomóc :confused: .

Potwierdzam. Też mam ten błąd.
Widzę, że kompozer był aktualizowany miesiąc temu. Być może dowgrade do poprzedniej wersji chwilowo rozwiąże sprawę.

Zobacz także pakiet bluegriffon, którym można robić to samo, co w kompozer ( a nawet i więcej).

1 polubienie

osobiście mogę polecić Atom https://atom.io/ ładnie wyświetla składnie etc. itp. jest pl i co istotne jest wszechstronny nie tylko jako edytor stron :wink:

a swego czasu to strony płodziło się w zwykłym notatniku lub innym edytorze tekstu :wink:

no ale każdy wybiera co mu pasuje :smiley:

Atom chyba nie ma funkcjonalności WYSIWYG, co jest podstawą w kompozer

Dzięki za odpowiedzi. Sprawdzę

może będzie lepszy.

Co ciekawe, wszystko jest OK, dopóty, dopóki nie ruszę myszą w oknie. Mogę używać klawiatury, mogę poruszać myszą naokoło, ale jak tylko kursor pojawi się w polu okna programu, to ten wykłada się.

OT - Atom jest dotknięty Syndromem Electrona.

Ja nic nie robie i po dłuższym czasie sypie się tak samo. Kliknięcie weń jest najszybsze.
Zrobiłem downgrade i dalej to samo.

Kompozer jest sprzed miesiąca, ponad. Więc jeżeli w tym czasie działało, a teraz nie, to kwestia update’u jakiegoś innego elementu, przez niego używanego. Warto poszukać na Forum Manjaro i ewentualnie zgłosić.

akurat mam jeszcze kilka aplikacji które korzystają z Electron’a i mnie to nie przeszkadza…
a Atom jako jedyny robi robotę i nie muszę zmieniać programów do edycji ( ten do tego tamten do czego innego, wszystko w jednym :wink: )

Jak dla mnie BlueGriffon okazuje się być dobrym rozwiązaniem. Więcej nie potrzebuję.
Dzięki majo :grinning:
Pozdrawiam.

1 polubienie