Instalacja Origin na Arch Linux

Witam,

Czy da się na arch linux zainstalować klient origin ? Próbuję przez pamac-manager oraz poprzez yay origin-client i lipa. Wyskakuje że,origin git repo … NIE ZGADZA SIĘ (nieznany klucz publiczny 3D16906B4F1C5CB3).
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam :slight_smile:

Dodaj klucz i po sprawie.

gpg --recv-keys 3D16906B4F1C5CB3

Wyskakuje mi to po komendzie “gpg --recv-keys 3D16906B4F1C5CB3”

Nie musisz robić tego z sudo. Nawet nie powinieneś.

Wiem,ale próbowałem i z uprawnieniami sudo,i ten sam błąd otrzymuje co bez uprawnień sudo.

Rzuć okiem czy masz poprawnie skonfigurowane gpg.

Szczerze,to nie wiem gdzie co i jak ;p . Nie musiałem nigdy dodawać kluczy gpg ani nic,więc mnie to nie interesowało …

Tutaj masz opisane co i jak:

Udało się zainstalować,na ten moment i nic więcej. Zrobię restart systemu i dam znać czy działa

Coś zrobiłeś inaczej, zmieniłeś konfigurację, zaimportowałeś klucz? Co spowodowało, że udało Ci się przejść przez instalację?

Nic nie zmieniałem,tylko zaimportowałem klucz i zbudowałem pakiet za pomocą yay.
Ale temat do zamknięcia,musiałem wrócić na Ubuntu. Moze kiedyś,jak będę mieć “lepszy” sprzet to wrócę na stałe na Manjaro lub czystego archa. Bo manjaro wiecznie ma problem z uruchomieniem się gruba,wiecznie mi wali ,że invalid partition table i zmiana systemu plików podczas instalacji nic nie daje…

Zmiana dystrybucji, to kwestia Twojej decyzji. Jeżeli zechcesz wrócić do Manjaro, to nie będziemy Ci wypominać herezji :wink:

Co do GRUB’a, to w prostej konfiguracji nie ma problemów; a jeżeli konfiguracja jest zakręcona (kilka systemów, specyficzny zestaw partycji, etc) to musisz przyłożyć odpowiednią porcję staranności zmieszanej z wiedzą i … również nie ma problemów. Margines ‘beznadziejnych’ przypadków, to takie, które moc swej złośliwości biorą z niedoskonałości dystrybucji, oprogramowania układowego, czy sprzętu. Moim zdaniem, najbardziej prawdopodobne jest, to że popełniasz jakieś błędy i jeżeli ich nie odnajdziesz i nie wyeliminujesz, to w innym distro również mogą się objawić.

Przez program LUTRIS można zainstalować klienta Origin i tak jest najprościej i co ważne działa :stuck_out_tongue:.
Na stronce Lutrisa masz opisane co i jak.