Discord dla linuxa

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem powołania Discorda o Linux w Polsce (taka szybka alternatywa dla forum) z pokojami głosowymi, kanałami tekstowymi. Jeszcze nie widziałem, żeby ktoś coś takiego zrobił, więc będzie to nowa inicjatywa społecznościowa. Może dzieki temu byśmy mogli wpaść na ciekawe wspólne pomysły. Discorda używam bardzo często, do grania, do kontaktu ze znajomymi i jestem na nim częściej niż na forum. Co Wy na to?

Jak w praktyce wygląda wykorzystywanie Discord’a - tylko przez graczy, czy również cywili?

To już prościej postawić TS niż bawić się w Discord’a :wink:
Jakoś jak już co TS bardziej przemawia do mnie niż Discord

Najlepiej to pokaże na przykładzie wybranego serwera. Otóż do Discorda potrzebna jest przeglądarka lub zainstalowany program (z AUR w Manjaro). Są tam kanały tekstowe oraz kanały głosowe. Wiec można korzystać z niego, nie tylko do giercowania ale w każdy inny sposób.
Przykładowy serwer na którym jestem:

Od TS3 odpycha mnie brak takiej społeczności. TS3 to tylko gadanie w zasadzie.

już przerabiałem na innym forum co lepsze TS czy Discord i uwierz mi…

Discord dobry jak ktoś niema zaplecza gdzie postawić serwer TS ( ja mam swój serwer TS od 2 lat i jest git głównie wykorzystuje do słuchania radia :wink: )

A na Discord masz jakąś społeczność głównie gracze etc. itp. to już prędzej może nie teraz ale jeszcze jakieś 8-9 lat temu dobrze prosperował TS dla krótkofalowców postawiony przez mojego kumpla :wink:


A Discord jest w repo archlinuxcn :smiley:

Discord niestety nie odzwierciedli magii forum, czy odpowiedniego ulokowania postów, oraz znaczników “Kodu”, na forum jest to o wiele czytelniejsze. Discord nadaje się do rozmów voice/write.

Jestem co najwyżej weekendowym graczem i Discord jakoś nigdy mnie nie ciągnął, chociaż rozumiem, że może być całkiem niezłą i nowocześniejszą alternatywą do IRC. Jednak plusem IRC jest, że jak nurtuje mnie jakieś pytanie to zwykle mogę wymyślić kanał i rzeczywiście taki jest i czasem udaje się tam znaleźć pomoc.

Linux jednak głównie IRCem stoi, chociaż pewnie nowocześniejsze alternatywy zawsze będą spełaniać jakąś dodatkową rolę.

Jednak dla mnie forum+IRC to dwa główne i najlepsze kanały i raczej nie będę korzystał z Discorda, ale nie mam nic przeciwko, żeby taki kanał był tam. Może kiedyś… Zobaczymy. Lubię jak treści, które się pisze mogą coś nowego wnieść i komuś pomóc a do tego forum jest jednak najlepsze.

@LinGruby

  • co to jest TS?
  • pamiętaj, że jesteś na forum Manjaro, więc bądź ostrożny z polecaniem repozytoriów Arch’owych. Początkujący użytkownicy mogą nie widzieć w tym nic złego.

@0kurczak0

  • Discord jest, w zasadzie, komunikatorem i stanowi konkurencję dla IRC’a, ale forum nie zastąpi.
1 polubienie

Discord

Zależny od gtk3 gconf libnotify libxss glibc alsa-lib nspr nss libc++
Opcjonalne wymagania libpulse : For pulseaudio support [installed]
noto-fonts-emoji : Google font for emoji support.
ttf-symbola : Font for emoji support.
noto-fonts-cjk : Font for special characters such as /shrug face.

no nie mam nic co rozwali system :wink:

skąd taka niechęć do AUR?

Coś ci się pomyliło, nikt tu nie mówi o AUR, tylko o jakichś dodatkowych repozytoriach z binarkami do ArchLinux, które tutaj proponował użytkownik Archa. Co zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem.

Wątpię, żeby ktokolwiek nie używał w ogóle AUR czy też odczuwał do niego niechęć, choć oczywiście trzeba mieć do niego ograniczone zaufanie i korzystać “z głową”. Uwagi co do AUR są zawarte we wpisie Co musisz wiedzieć, aby bezsteresowo używać Manjaro?

@LinGrubyTeamSpeak jest mi znany, ale nie skojarzyłem skrótu. Dzięki za wyjaśnienie.

Przy okazji, namawiam wszystkich do linkowania wszelkiego rodzaju skrótów, terminów, etc. Tak, aby w sytuacji gdy ktoś będzie pisał o desruptorach, to wszyscy zainteresowani, a niedoinformowani będą mogli szybko powiększyć zakres swojej wiedzy.


@LinGruby @0kurczak0 → sprawę wyjaśnił już @napcok, ale temat powraca jak komornik, więc dodam tylko, w żołnierskim skrócie, aby nie rozbudowywać OT:

  • zarówno w Arch’u, jak i w Manjaro, jedynie słuszne repozytoria, to repozytoria systemowe;
  • AUR, zarówno w Arch’u, jak i w Manjaro, to repozytorium dla świadomych użytkowników;
  • wszelkie inne repozytoria, są dla tych, którzy wiedzą co robią.

Wynika, to ze specyfiki Arch’a i pochodnych - używanie innych repozytoriów, niż systemowe, grozi utratą spójności. To piszę ja, użytkownik systemu z 44 pakietami z AUR (jeszcze pół roku temu - ponad 100). Nie wolno, bez wyraźnego ostrzeżenia, polecać zewnętrznych repozytoriów niedoświadczonym użytkownikom.

1 polubienie