Deltamediaplayer

XFCE
Tego programu nie ma w żadnym repo linuksa :slight_smile: INSTALACJA

to ja mam magiczne repo :grinning:

Ten program jest w AUR :smiley: Nie znajdywałeś go wcześniej, bo pewnie nie miałeś włączonej obsługi AUR w Pamacu – możesz to zrobić w jego preferencjach.

Tu chyba nie ma wielkiej filozofii – klikasz zainstaluj i w menu GRUB pojawi się odpowiednia opcja.

Jeśli masz na myśli wykształcenie to nie, wcale nie trzeba być programistą. Wystarczy poczytać temat, przyswoić wiedzę i zastosować ją w praktyce – potrzeba tylko odrobiny chęci i samozaparcia :wink:

Nie działa ten delta player z archa

A post was merged into an existing topic: Jądro + Kilka innych pytań

Nie działa ten delta player z archa. Taki komunikat
image

To jest komercyjny program, rozprowadzany jako binarka - na dodatek z dużym prawdopodobieństwem nielegalny.
Jedynym odpowiednim miejscem do zgłaszania problemów z nim jest producent.

Administrator rozdzielił temat ale troche pomieszał. Jest troche tematu o jądrze w temacie delta media player.
Program nie jest nielegalny, nielegalne mogą być treści w nim umieszczone. Nie moge zgłaszać problemów do producenta programu bo on wydaje go w pakiecie .deb i wyraźnie na jego stronie jest napisane że jest na Ubuntu.
Ktoś cos kombinował i wrzucił na repo AUR a ten komunikat jest własnie po zainstalowaniu tego programu z AUR. Dlatego pytam tutaj.

AUR (en) - delta-media-player - zobacz na komentarze. Problem jest znany od stycznia i póki co nikt niczego nie wymyślił. Nic dziwnego, to nie jest natywna paczka dla Arch/Manjaro.

Słuszna uwaga. Tak samo Kodi ze swoimi różnymi wtyczkami nie jest oprogramowaniem nielegalnym, natomiast można go zastosować np. do streamowania/ściągania materiałów audio/video z nielegalnych źródeł.

Użyłem skrótu myślowego.
Porównanie do Kodi jest imo zupełnie nietrafione. Kodi jest OpenSource, można go używać na wiele sposobów w tym w pełni legalnie.
Ten binarny player służy tylko do nabijania kabzy - za usługę o wysoce wątpliwej legalności - bliżej nieokreślonej firmie (osobie) - wystarczy wejść na stronę i poszukać kontaktu - którego nie ma.

OK, masz rację. Nie zwróciłem uwagi na licencję.

Nie zwracajmy na licencje i czy to program open czy nie open, to nie ma znaczenia.

Tak woli ścisłości pamietacie stronke z kanałami tv : telewizjada? ten delta media to własnie jest ta telewizjada w nowej wersji, nie świadczą teraz darmowej tv na stronie www tylko płatną za pomocą tego właśnie programu. Od czasu do czasu daja darmowa subskrypcję na test, czasem dłużej czasem krócej. Miałem przyjemność go używać na windowsie. Powiem tak chodzi to bardzo fajnie, program też bardzo fajny, prosty i bardzo dobre EPG. A czy to jest legalne czy nie to niewiem. CDA też dawniej było nielegalne a teraz jest legalne.

Nie zajmujmy sie w temacie czymś innym o programie tylko jak go uruchomić, ktoś wrzucił na repo AUR ten program wiec chyba mu to działało skoro go tam dał.
W komunikacie jest informacja że potrzeba biblioteki libngsp, góogle takowej nie znajduje wiecie może skąd ja pobrać? i gdzie osadzić?

To najprawdopodobniej wewnętrzny błąd programu, a nie brakująca zależność. W plikach programu jest kilka z libngsp w nazwie – być może jakieś kombinacje z nimi coś pomogą.

Błędy ortograficzne ludzi zachwalających program o nieznanym kodzie źródłowym, programu o wątpliwej leganości, który niewiadomo z jakim serwerem się łączy, żeby realizować płatne usługi. Przelejcie gościowi pieniądze, podjacie mu swoje dane osobowe, nr karty, konta, PESEL. Powodzenia.

Nie zauważyłem aby ktokolwiek tu zachwalał ten program czy polecał jego instalowanie.
Masz problem z czytaniem lub rozumieniem czytanego tekstu, czy przyszedłeś sobie tutaj potrollować?