Compiz przestaje działać podczas używania niektórych funkcji - Error: Timed out waiting for sync object

skoro znikają ci obramowania to wybierz inną animację w Compiz–>Animations–>Open Animation, niektóre wysypują cały compiz

No widzisz, tu pojawia się ten problem że nie chce rezygnować z tych ustawień i szukać jakiś kompromisów. Chce zebrać trochę danych na temat tego błędu żeby poszukać gdzieś dalej np. na zagranicznych stronach albo napisać komentarz przy paczce w AUR z informacja że nie tylko ja mam taki problem to może ktoś kumaty w te klocki będzie w stanie coś sprawdzić. Choć jeśli błąd pojawia się niezależnie od zbudowanej paczki to może trzeba szukać gdzieś w systemie Manjaro?

Dziś zainstaluje świeżaka ma XFCE i zobaczę co będzie.

problem compiz chyba został już zgłoszony

A czy używasz emerald-gtk3? Bo ja używam i mi nigdy nie nie znika obramowanie okien. Oczywiście mam dodany do autostartu wpis emerald --replace

No przy compiz-easy-patch widziałem komentarz z takim samym komunikatem błędu jak u mnie. Jakbym jeszcze ja napisał to byłby bardziej widoczny. Możliwe że ktoś bardziej zainteresowałby się sprawą np. pakujący. Chociaż jeśli problem występuje również ma świeżym systemie, na różnych konfiguracjach i różnych paczkach z AUR to problem jest zapewne gdzieś w systemie. Dziś wrócę z roboty to usiądę, zerknę gdzie można zgłosić taką sprawę bo szczerze to nie wiem za bardzo, nigdy się nie angażowałem w takie sprawy :sweat_smile:

zapomniałem dodać że używam także pakiet emerald

Takie sprawy związane z compiz najlepiej zgłaszać na bugtracker, bezpośrednio do twórców.

Wcale mnie to nie dziwi, bo compiz nigdy nie będzie dobrze działał na KDE.

Niestety na XFCE to samo. Instalacja emerald nie pomogła w niczym.

Dziwne, nigdy nie zauważyłem żadnych problemów z działaniem compiza na różnych środowiskach. Oczywiście dopóki mi działał :rofl: Zostaje zgłaszać błąd i cierpliwie czekać :slightly_smiling_face:

@Zupix, nudziłem się jak gey na dzień kobiet :wink: sprawdziłem dla przykładu compiz na manjaro xfce grafika Intel, użyłem pakietów:
compiz emerald emerald-themes
w ‘Animations’ wybrałem po jednej animacji w każdej zakładce i wszystko działa poprawnie oprócz tych nieszczęsnych animacji o których pisaliśmy wyżej.

  1. u mnie widać że pakiet compiz-easy-patch gryzie się z compiz
1 aur/compiz-easy-patch 0.9.14.1-6 (+5 0.18) 
    OpenGL compositing window manager. Includes friendly defaults, GWD theme selector and autostart for Xfce & MATE.
==> Paczki do zainstalowania (np.: 1 2 3, 1-3 or ^4)
==> 1
:: Sprawdzanie konfliktów...
:: Sprawdzanie konfliktów wewnętrznych...
 -> 
Znalezione kolidujące paczki:
 -> Zainstalowanie compiz-easy-patch usunie: compiz-git (ccsm), compiz-git (compizconfig-python), compiz-git (libcompizconfig), compiz-git (compiz), compiz-git (compiz-core), compiz-git (compiz-bcop)
 -> Kolidujące paczki muszą być zatwierdzone ręcznie
[Aur:1]  compiz-easy-patch-0.9.14.1-6

  1 compiz-easy-patch                (Build Files Exist)
==> Paczki do zbudowania od zera?
==> [N]one [A]Wszystkie [Ab]Anuluj [I]Zainstalowane [No]Nie zainstalowane lub (1 2 3, 1-3, ^4)
==> 

możliwe że jest problem z twoją kartą GPU, może obniż wersję sterownika, więcej grzechów nie pamiętam :wink:

compiz-easy-patch się gryzie z compiz tak jak compiz się gryzie z compiz-git, i odwrotnie. A to dlatego że źródła są takie same, a nazwy paczek że się różnią nie ma znaczenia, ponieważ compiz-easy-patch dostarcza do systemu te same pliki co compiz i compiz-git.

A odnośnie tych niektórych źle działających efektów, to zgłosiłem buga, jak na razie nie zostało to naprawione.

Edit.
@poyep zauważyłem że używasz zwykłego emeralda, oraz emerald-themes nie wiem od czego to zależy, ale u mnie właśnie na zwykłym emerald bardzo często zanikały obramowania okien. Dlatego wywaliłem go i zainstalowałem emerald-gtk3, fakt że on jest goły, bez żadnych motywów, ale to żaden problem, w sieci jest cała masa motywów beryl po pobraniu musisz uruchomić emerald i kliknąć na importuj.

witaj @robson75, u mnie wszystko działa tak samo, czy to jest compiz compiz-git czy emerald emerald-gtk3 nie ma znaczenia który pakiet wybiorę, każdy spełnia moje wymagania, pozdro :slight_smile: