Co oglądamy (filmoteka i serialoteka)

Kila dni temu było w TVP. Jeśli ktoś nie widział tego filmu, to polecam oglądnięcie w całości filmu pokazującego tylko cześć przekrętów Putina i innych rosyjskich kleptokratów.

Ogólnie polecam wykupienie dostępu do Amazona, bo aktualnie jest 49zł na rok. W porównaniu do innych serwisów jest trrochę ubogo, ale tanio. Obejrzałem Reacher i Jack Ryan - spoko seriale. Niestety niektóre mają lektora, jak spod monopolowego, więc chyba muszę zacząć oglądać z napisami :rofl:

Może i ubogo, ale jest kilka perełek i klasyków. Ichnie “originals” są IMO dużo lepsze niż netfliksowe. No i ta cena…
BTW bardzo dobrze, że trafiasz na kiepskiego lektora, bo oglądanie filmów z tymże a tym bardziej z dubbingiem (pomijając animki czy to dla dzieci czy “postszrekowe” animacje dla raczej dorosłych - zwłaszcza w tłumaczeniu Wierzbięty) uważam za profanację. Nie po to aktorzy używają swojego talentu głosowego, by być zagłuszanym przez jakiegoś typa lub typiarę z listą dialogową przed oczami.

Metropolis – czarno-biały niemy film z 1927 roku z gatunku SF i dystopii. Fabularnie może średni, ale nadrabia to na każdym innym polu – montaż, efekty specjalne czy wizja świata po prostu zachwycają. Jeden z najważniejszych filmów w historii kina, był i wciąż jest źródłem mnóstwa inspiracji. Jak ktoś naprawdę nie umie w angielski to na cda jest też wersja z polskimi napisami.

1 polubienie

Ostatnio, moje ulubione filmy to:

  1. Green Book
  2. Siedem Dusz
  3. Sprzątaczki… :slight_smile: