Co oglądamy (filmoteka i serialoteka)

Wczoraj oglądane (choć już niezbyt nowe):

W 2020 Elias Van Dorn szef największej na świecie firmy komputerowej uruchamia swój najważniejszy projekt - superkomputer Kronos, którego zadaniem jest wyeliminowanie przemocy i wojen na świecie.

Czytaj Dalej ...

Gdy maszyna łączy się z Internetem, na podstawie analizy danych dochodzi do wniosku, że największym zagrożeniem dla światowego pokoju jest działalność człowieka. W kolejnym kroku Kronos uruchamia procedurę bezwzględnej eliminacji ludzkości. 97 lat później przy życiu pozostaje już tylko niewielka grupka ludzi ścigana przez armię robotów. Dwoje nastolatków - Andrew i Calia - postanawia za wszelką cenę dotrzeć do owianego legendą Nowego Świata, w którym żyje się bez strachu przed robotami. Ale czy ten świat rzeczywiście istnieje? I czy uda im się przeżyć na tyle długo, by go odnaleźć?

Osobliwość

Przyszły świat rozgrywa się na postapokaliptycznej ziemi, na której panuje nieznośne ciepło i która cierpi z powodu konsekwencji niekończących się wojen.

Czytaj Dalej ...

Choroby i epidemie rozprzestrzeniają się gwałtownie w tym świecie. W jego środku mieszka chłopiec, który urodził się w szlachetnej i bogatej rodzinie. Wraz ze swoim wiernym ochroniarzem wyrusza w poszukiwanie rzadkiego lekarstwa, które uratuje życie jego matki. Ale w jego podróży czają się liczne niebezpieczeństwa jak okrutny podżegacz, który kontroluje realistycznego zabójcę robotów.

Martwy Świat

Pewnego razu na Dzikim Zachodzie (C’era una volta il west) [1968]

Claudia Cardinale, Charles Bronson, Jason Robards i Henry Fonda w tak klasycznej klasyce, że wstyd tego nie zobaczyć i nie posłuchać - Ennio Morricone, jak zwykle spisał się i zrobił genialna muzę. Moim zdaniem, najlepsza pozycja w dorobku Sergio Leone.

Fúsi [2015]
Historia przebudzenia dziwacznego nieudacznika. Gorzko-słodkawe, ale budujące.

Naciągacze (Matchstick Men) [2003]
Wciągająca i zabawna akcja, dobre role Nicolas’a Cage’a i Alison Lohman.

Centurion 2010 rok

Brytania, rok 117 n.e. Quintus Dias, jedyny żołnierz ocalały z zaatakowanej przez Piktów przygranicznej placówki, dołącza do maszerującego na północ IX Legionu, który ma zniszczyć wrogów rzymskiej władzy. Niestety Legion zostaje całkowicie wyeliminowany, a Quintus Dias z garstką ocalałych chce wrócić do rzymskiej placówki. Jednak są ścigani przez Piktów z bezwzględną i okrutną tropicielką Etain (Olga Kurylenko)
Centirion
Centurion_2

Recenzja Filmu autorstwa Marcina Pietrzyka, którą można znaleźć TUTAJ
i drugą innego autora TUTAJ
EDIT: Pomimo niezbyt przychylnych recenzji (niektórych z recenzentów) film oglądałem już z 5 razy i pewnikiem kiedyś obejrzę znowu. Dlatego też polecam.

Król Artur: Lenda Miecza / King Arthur: Legend of the Sword 2017

Odważna historia cwanego młodzieńca Artura, który większość czasu spędza w zaułkach Londonium wraz ze swoją ferajną, nieświadomy losu, jaki jest mu pisany. Wszystko zmienia się jednak, gdy dostaje w swoje ręce miecz Excalibur — a wraz z nim przyszłość. Porażony mocą Excalibura, Artur staje przed trudnym wyborem. Dołącza do buntowników z Ruchu oporu i podąża za tajemniczą młodą Ginewrą. Uczy się władać mieczem, aby zmierzyć się ze swoimi demonami i zjednoczyć lud w walce z tyranem Vortigernem, który ukradł należną mu koronę i zamordował jego rodziców, po czym ogłosił się królem.
Król Artur. Legenda miecza
Wczoraj oglądałem po francusku na TF1Tele TF1_little a teraz już mam z lektorem po polsku.

EDIT: Przyznać muszę, że bardzo fajną muzykę do filmu użyto. Pierwszy raz mi się zdarzyło, że słuchając muzyki dotarłem do końca napisów w filmie.

Roswell, w Nowym Meksyku Roswell, New Mexico 2019

Liz Ortecho (Jeanine Mason) opuściła miasteczko Roswell dziesięć lat temu, po śmierci swojej ukochanej starszej siostry. Teraz, kiedy jej ojciec robi się coraz bardziej schorowany, dziewczyna wraca w rodzinne strony. Po przyjeździe Liz odnawia relację ze swoją szkolną miłością - Maxem Evansem (Nathan Parsons), który jest teraz policjantem. Między starymi znajomymi ponownie zaczyna iskrzyć. Dziewczyna szybko odkrywa szokującą prawdę: jej ukochany jest przybyszem z obcej planety. I przez całe życie - razem ze swoim rodzeństwem - ukrywał swoje pozaziemskie umiejętności. Liz trudno utrzymać te wieści w tajemnicy przed najlepszą przyjaciółką Marią De Luca (Heather Hemmens) i byłym chłopakiem doktorem Kyleem Valentim (Michael Trevino). Tymczasem spisek na szczeblu rządowym, działania Jessea Manesa (Trevor St. John) i szerząca się w Roswell polityka lęku i nienawiści mogą zagrozić Maxowi i jego rodzinie oraz rozwijającej się relacji z Liz.
Roswell_1 Roswell
Roswell_3

Dziś późną porą będę oglądał na TVN. Po prostu klasyka.

3polubienia

@skandyn
jak nie chce Ci się czekać to możesz teraz już obejrzeć Wejście Smoka…
sam niedawno sobie przypomniałem :wink:

http://patrz.pl/static/uploaded/video/179/1795/179592/2f118cb2feda9eda5a998d8db6f643b2_720.mp4

Wejście smoka - oj klasyka! Poza tym, dobrze zrobiony film, co w tej kategorii nie było wówczas standardem. Poza tym … wspomnienia. Był taki czas, w historii tego kraju, że idąc ulicą, można było rozpoznać po zachowaniu przechodnia, czy był już na tym w kinie, czy nie :slight_smile:

Dziś późną porą dwa dobre filmy. Teraz mam dylemat co oglądać.

Gdzie można zobaczyć?

Mr.Brooks’a? Ostatnio widziałem na jakimś kanale telewizyjnym, a poprzednio na DVD, chyba. Nie korzystam ze streaming’u, ze względu na repertuar i z powodów politycznych - po okresie zainteresowania (wręcz entuzjazmu) nowym medium (dawno temu), mam do tego duży dystans i sporo sceptycyzmu; nie jest, to kierunek rozwoju, który wprowadzałby jakieś istotne wartości do światowej kultury.

Dlatego jestem umiarkowanym konserwatystą (ledwie przez palce przeszło mi, to słowo, brrr), w zakresie środków konsumpcji kultury. Mogę obejrzeć film w kinie, na telewizorze, na komp’ie, czy tablecie (w żadnym razie telefonie) - ale nie ze streaming’u, bo repertuar mi nie odpowiada, a szczególnie sposób korzystania (dostęp dostawcy do mojego komp’a). W moim otoczeniu jest (i będzie, i będzie, bo będą pojawiać się nowe pozycje lub stare, których jeszcze nie widziałem) takie mnóstwo ciekawych pozycji, z różnych źródeł, z różnych czasów, że i tak nie zdołam tego obejrzeć w przeciągu kilku najbliższych wcieleń.

Ważne jest, to czy coś mnie zainteresuje, niezależnie od sposobu prezentacji (z powyższymi zastrzeżeniami) i czasu powstania. Co prawda, nie mam o czym gadać z niektórymi ludźmi, ale nigdy nie sugerowałem, że chcę.

Ok, dzięki.

Płomienie – na podstawie opowiadania Spalenie stodoły Harukiego Murakamiego (do znalezienia w zbiorze Zniknięcie słonia). Film obowiązkowy dla wszystkich, bo to Murakami :stuck_out_tongue: Kto nie oglądał i nie czytał, ten nie wie co stracił.

1polubienie

Widziałem i szczerze polecam, choć spora część widzów (większość?) nie dotrwa do końca drugiego kwadransa. Film nie dla wszystkich - pozdrawiam tych, którzy obejrzeli całość i byli tym faktem zadowoleni.

1polubienie

Dziś późną porą będę oglądał na TVN.

Pod Mocnym Aniołem [2014] - mocne studium upadku, upodlenia wręcz. Jeżeli ktoś sam doświadczył lub widział na własne oczy, to wie. Jeżeli nie, to koniecznie należy zobaczyć. Sugestywne bardzo.

EDIT-20200602-1838 … jednego dnia człowiek pisze o świetnym filmie, opartym na takiej samej prozie; a drugiego słyszy, że autor tejże właśnie zmarł. Jerzy Pilch - R.I.P.

Kraina Jane Austen (Austenland) [2013] - pomijając słodkie zakończenie, to warte obejrzenia; sporo nierechotliwego poczucia humoru.

Sztuczki [2007] - jestem zachwycony! Doskonała historia, świetnie skręcona (dużo ciekawych scen), wciągający klimat (napięcie miejscami jak z dreszczowca, a nie dramatu), odrobina rzeczywistości magicznej. Wszystko, to w atmosferze Wałbrzycha, sprzed lat kilkunastu. Do tego poczucie humoru - polecam prześledzić drogę, jaką ‘młody’ przeszedł, zanim doszedł do tego, jakie atrybuty definiują ‘władcę gołębi’. Nie wymienionymi na liście płac bohaterami filmu, są kolej i wałbrzyskie wiadukty.
Przy najbliższej okazji obejrzę raz jeszcze i nie będzie, to raz ostatni.

forum.manjaro.pl - polskie wsparcie Manjaro. Hostowane przez: vpsadmin - hosting Discourse