Co oglądamy (filmoteka i serialoteka)

A jest ktoś tak stary żeby pamiętał amerykański film z lat 60-80 w którym akcja dzieje się na prowincji na którą przyjeżdża gostek i kopytami (karate) rozwala miejscowych osiłków ? Szukam tego bo ze 30 lat nie widziałem (a może i wiencyj) a może i to było w PRL-owskiej TV :thinking:.

Podaj więcej szczegółów, może komuś się coś skojarzy.

A gdyby nie przeszkadzało, że zamiast amerykańskiej prowincji jest polska, to polecam:
Karate po polsku [1982]

Podobnych filmów jest od naprawdę wiele. Z amerykańskich kojarzę jedynie, że Jackie Chan zagrał w czymś podobnym. Mogę jedynie odesłać do wyszukiwarki Filmwebu – można ustawić m.in. gatunek, kraj i lata produkcji.

Jeśli nie przeszkadzają japońskie klimaty, to polecam rewelacyjny film Akiry Kurosawy z 1954 roku: Siedmiu samurajów.

No nie mogę siedzieć cicho! Muszę wrzasnąć z oburzenia! @Tomek, naprawdę to zrobiłeś! Postawiłeś obok siebie kopaninę na prowincji z klasyką kina, jaką jest Siedmiu samurajów, z takimi nazwiskami jak Akira Kurosawa i Toshiro Mifune.

Chcę wierzyć, że był to wypadek przy pracy, przeoczenie spowodowane przemęczeniem, albo świadoma prowokacja.

Nie wiem czy to się łapie bo rok '89 - Wykidajło z Patriciem Swayze

Wykidajło (Road House) [1989]
Fabuła nie powala oryginalnością, ale nie o to tutaj chodzi. Jest akcja; walki, są niezłe; a Patrick Swayze w doskonałej formie. Chętnie obejrzałbym raz jeszcze.

@azja nie miałem zamiaru nikogo prowokować. Jednak z drugiej strony mam dość luźne podejście do kanonu i wszelkich klasyków i zanim sam coś uznam za takie, to muszę samemu to sprawdzić. Film Akiry Kurosawy, podobnie jak niektóre filmy spod znaku “prowincjonalnej kopaniny”, uważam po prostu za bardzo dobry. Poza tym jego fabuła poza drobnymi szczegółami (Japonia i siedmiu gostków zamiast jednego) jest bardzo podobna do tego, co podał @warsztat-dom. Dlaczego więc by ich ze sobą nie zestawić?

Trochę sobie żartowałem z tym oburzeniem, bo nie jestem przewrażliwiony (generalnie, w tematyce filmowej również). Filmy, są dla ludzi - jednym podobają się, innym nie. Faktem jest jednak, że ‘Siedmiu samurajów’ - jakkolwiek podobał by się lub nie - jest jednym z ważniejszych filmów w kinematografii japońskiej i światowej. Odcisnął również swoje piętno na popkulturze, nie tylko dwudziestowiecznej i nie jest kopaniną z siedmioma gostkami, zamiast jednego.

A to, że jednym może się podobać, a inni uznają go za malowniczą nudę, to inna sprawa. Ja nie lubię szampana (szampana, nie wina musującego), nawet bardzo wykwintnego - próbowałem i nie przypadł mi do gustu.


EDIT-20191203-2046 … jeszcze a propos ‘Siedmiu samurajów’ - po raz pierwszy widziałem ten film w jakimś zamierzchłym dzieciństwie. Zapamiętałem z niego kilka scen i wrażenie - ogromne, jakie na mnie wywarł. Kolejny raz widziałem go jako nastolatek i potwierdziło się, to co zapamiętałem z dzieciństwa.

W tym filmie nie grał żaden znany aktor a walki były takie sobie i niewiele. Słabo go pamiętam ale odkąd sobie przypomniałem trochę mnie męczy bo może i jest w necie. Czasami wydaje mi się że były dwie części.

Los Angeles zostaje opanowane przez kosmitów. Podczas gdy część mieszkańców czerpie korzyści ze współpracy z najeźdźcami, inni stawiają im czynny opór. Colony koncentruje się na rodzinie rozdartej przez przeciwstawne siły i podejmującej trudne decyzje jak równoważy pozostanie razem wraz ze zmaganiem o przetrwanie rasy ludzkiej. Umiejscowiona w pobliskiej przyszłości, historia ma miejsce w Los Angeles, które istnieje w stanie okupacji przez zewnętrznych intruzów. Pewni ludzie wybrali kolaborowanie z władzami i korzystanie z nowego porządku, kiedy inni buntują się i ponoszą tego buntu konsekwencje.

Colony (2016-2018) serial

Colony Colony_1 Colony_2

Wrogie niebo (2011-2015) serial
Serial opowiada o inwazji kosmitów na Ziemię. Podczas niespodziewanego ataku, spora część ludzkości ginie. Ci, którzy przetrwali zawiązują grupy ruchu oporu. Na czele jednej z grup, zwanej Second Mass, staje Tom Mason - profesor historii z Bostonu. Jego żona zginęła podczas pierwszego ataku obcych, a jeden z trzech synów - czternastoletni Ben, został złapany i uwięziony. Tom wykorzystując swoją rozległą wiedzę z dziedziny historii wojskowości będzie się starał przechytrzyć i uprzedzić kolejne ataki obcych, ochronić pozostałych przy życiu synów i odnaleźć uprowadzonego Bena. “Falling Skies” to serial ukazujący determinację ocalałych po ataku obcych ludzi, którzy każdego dnia wytrwale walczą z przeważającymi siłami wroga i nawet w najtrudniejszych okolicznościach nie tracą ludzkiego ducha.
Wrogie Niebo - serial

1lajk

ostatnio przypominam sobie rodzimy serial w rekonstrukcji cyfrowej

Pogranicze w Ogniu

Serial szpiegowski. Rywalizacja polskiego i niemieckiego wywiadu w latach międzywojennych. Akcja toczy się w latach 1917 – 1939. Dwaj szkolni przyjaciele z Poznania – Czarek i pochodzący z polsko-niemieckiej rodziny Franek – razem walczą w powstaniu wielkopolskim. Jednak ich drogi szybko się rozchodzą. Pierwszy z nich zostaje oficerem polskiego wywiadu, a drugi wstępuje do tajnych służb Republiki Weimarskiej, a następnie III Rzeszy.
Kraj pochodzenia, rok produkcji: Polska, 1988

w rewelacyjnej jak dla mnie obsadzie…

https://cyfrowa.tvp.pl/website/pogranicze-w-ogniu,41529254

2lajki

Nie pamiętam szczegółów, ale serial oglądałem i pozostawił mi w pamięci pozytywne wrażenia.

Doktor Sen

dziś w nocy oglądałem Dwóch papieży

https://www.cda.pl/video/432365688?wersja=720p

W 2012 roku kardynał Bergoglio, głęboko zawiedziony kierunkiem, w którym zmierza Kościół Katolicki prosi papieża Benedykta , aby pozwolił mu przejść na emeryturę. Zamiast tego nękany wątpliwościami i stojący w obliczu skandalu Benedykt wzywa swojego najsurowszego krytyka i przyszłego następcę do Watykanu, aby wyjawić mu tajemnicę, która wstrząśnie podstawami kościoła. Na tle toczącej się za murami Watykanu walki tradycji z postępem i poczucia winy z przebaczeniem, te dwie skrajnie różniące się postacie będą musiały stawić czoła przeszłości i znaleźć wspólny język. To wszystko, aby zapewnić przetrwanie kościoła i nie stracić zaufania milionów wyznawców.

powiem jedno polecam…

1lajk

The 100 (2014-2020) serial (6 sezonów)

Jest to adaptacja książki Kass Morgan wydanej w Polsce pod nazwą “Misja Sto”.
Akcja produkcji toczy się kilkadziesiąt lat po wybuchu wojny nuklearnej, która zniszczyła ludzkość. Jedynymi ocalałymi są mieszkańcy dwunastu stacji kosmicznych razem stanowiące “Arkę”, gdzie egzekwowane są surowe zasady. Za każde naruszenie prawa, bez względu na jego rodzaj jest kara śmierci, w przypadku, gdy przestępcą jest osoba poniżej 18 roku życia, wtedy i wyłącznie wtedy jest on zamykany w więzieniu. Po 97. latach życia w kosmosie, na “Arce” zaczyna brakować zasobów, więc jej mieszkańcy postanawiają wysłać na Ziemię setkę młodocianych przestępców w celu kolonizacji.

1lajk

W taki sposób Angole skolonizowali Australię.

A już niedługo … :smiley:

1lajk

Nasz kandydat do Oscar’a.

Ucieczka w kosmos (1999-2003) serial
John Crichton jest astronautą, który przypadkowo dostaje się do tunelu międzygalaktycznego. Przedostawszy się odległej części wszechświata trafia w sam środek kosmicznej bitwy i zderza się z myśliwcem dowódcy jednej z walczących stron. Niebawem astronauta trafia na pokład lewiatana - żywego statku kosmicznego, opanowanego przez więźniów…
Ucieczka w kosmos
Ucieczka w Kosmos_1

forum.manjaro.pl - polskie wsparcie Manjaro. Hostowane przez: vpsadmin - hosting Discourse