Co oglądamy (filmoteka i serialoteka)

Póki co można sobie obejrzeć serial TV z 2002 roku. Moim zdaniem całkiem dobry.

Jest dostępny na vod.tvp.pl.

Tego Wiedźmina masz na myśli? Obejrzałem fragmenty kilku odcinków. Bosze! tylko fragmenty i tylko kilku, bo więcej nie zdołałem znieść.

1lajk

Tak, o tym. Preferuję oglądanie w całości, po co oglądać fragmenty?
Swietny scenariusz, dobra gra aktorska, doskonała muzyka i ogólnie klimat, który mi pasuje.
Efektów specjalnych w stylu Hollywood nie oczekiwałem.

Efektów nie oczekiwałem, ale atmosfera i gra zupełnie mi nie odpowiadała, brrr. Temat jest trudny, bo czytając taki text, człowiek buduje sobie w umyśle świat, z którym później konfrontuje się taka produkcja. Podobnie było z innym tytułem - w życiu nie widziałem adaptacji ‘Mistrza i Małgorzaty’, która byłaby dla mnie strawna.

Wszystko zależy od oczekiwań, ja nigdy nie oczekuję od ekranizacji zbyt wiele. Czytając książkę sam współtworzysz w wyobraźni jej świat. Film jest wizją reżysera. W tym przypadku w mojej opinii wyszło to dobrze.

Co do Mistrza i Małgorzaty mnie przypadła do gustu rosyjska ekranizacja.

Trudne w adaptacji, są texty fantastyczne i absurdalne. Nie jest łatwo przełożyć je na język filmu, w taki sposób, aby zachowały swoją atrakcyjność. Z teatrem nie jest tak źle, bo obowiązują w nim inne reguły; jest więcej konwencji, mniej udawania rzeczywistości.

Obejrzałem pierwszy odcinek i to jest dno. Sztampa na maxa, drętwe dialogi, zerowa gra aktorska. Na plus może bym zaliczył kostiumy i efekty specjalne, a właściwie ich brak. Ogólnie poziomem jest tylko trochę lepsze od The Room.

de gustibus non est disputandum

Jeziorak [2014], całkiem niezły polski kryminał.

Kolejny już raz oglądam mój ulubiony polski serial.

Poza tym dziś wieczorem będę oglądał John Wick na TV Puls.

Atrakcyjna historia, sama w sobie, i fantastyczna jej ekranizacja. Jakby tego było mało, mistrzowska rola Romana Wilhelmiego i drobna, ale nie dająca się nie zauważyć Wojciecha Pokory.

https://www.filmweb.pl/film/Nazywam+się+Dolemite-2019-809634

wszystkie 3-y filmy są dobre…

Cień anioła (2000-2002) serial (Dark Angel)

Serial sci-fi, którego główną bohaterką jest Max Guevara. W dzieciństwie została zmutowana genetycznie i teraz jest nadnaturalnie silną, inteligentną, sprytną, młodą i niezwykle piękną kobietą. Wydostaje się z laboratorium, w którym była “hodowana” na doskonałego żołnierza. Jednakże jej wspomnienia są bardzo wybiórcze i niewiele pamięta ze swojej przeszłości. Spotyka Logana Cale’a, który w zamian za współpracę w walce z przestępczością, obiecuje pomóc zapełnić białe plamy w jej historii.
Niedaleka przyszłość. Z bazy wojskowej, w której są prowadzone prace nad stworzeniem genetycznie zmodyfikowanego nadczłowieka, ucieka kilka osób. Jest wśród nich Max Guevara (Jessica Alba) z Seattle. Po kilkunastu latach kobieta zaczyna szukać dawnych kolegów. Poznaje dziennikarza Logana Cale’a walczącego z korupcją wśród urzędników.
Zrzut%20ekranu%20z%202019-11-04%2016-31-18

Rok 2077, z powodu napromieniowania Ziemi ludzie przenieśli się na księżyc Saturna, Tytana. Jack Harper wpada na trop zagadki, która całkowicie zmienia jego światopogląd i przyszłość ludzkości.

https://www.filmweb.pl/film/Niepamięć-2013-535756

Niepamięć (Oblivion) [2013] - widziałem dwa razy i na pewno, za jakiś czas, obejrzę ponownie. Podobał mi się z kilku powodów:

• Sci-Fi;
  • ciekawy wizualnie;
  • Tom Cruise - niezawodny w filmach akcji i Sci-Fi;
  • przede wszystkim, stary pomysł z filmów kryminalnych: na końcu okazuje się, że zabił ten najmniej podejrzany. Stary, ale cały czas działa.

https://www.filmweb.pl/V.Jak.Vendetta

Adaptacja kultowego komiksu Alana Moore’a. Rzecz dzieje się w totalitarnej Anglii, gdzie społeczeństwo jest skutecznie zastraszane i manipulowane przez aparat władzy. Jedyną osobą, która nadal stawia opór, jest bojownik o wolność przebrany za osobę Guya Fawkesa - V (Hugo Weaving). V walczy z panującym ustrojem dokonując zamachów terrorystycznych na główne ośrodki przekazu i gmachy budynków rządowych. Pewnego dnia uwalnia z rąk agentów rządowych Evey Hammond (Natalie Portman). Evey odkrywa, iż wbrew powszechnemu uznaniu V nie jest terrorystą, lecz osobą, w której skupiają się wszystkie idee, o których jej naród zapomniał. Od tej pory, od 5 listopada V będzie kontynuował swoją krucjatę, mszcząc się za swoje krzywdy i za cierpienia narodu prowadząc Anglię ku wolności.

Brytania (2017, 2018) serial

Fabuła serialu Britannia rozgrywa się w 43 roku naszej ery i skupia się na rzymskiej armii, która powraca do Brytanii, by zmiażdżyć serce Celtów. A nimi dowodzą wojowniczka oraz potężni druidzi, którzy potrafią wykorzystać magię do swoich celów. Rzymianie chcą podbić Brytanię. Pragnąc zapobiec najazdowi królewna Kerra łączy siły z rywalką Antedią.
Zrzut%20ekranu%20z%202019-11-09%2016-29-06 Zrzut%20ekranu%20z%202019-11-09%2016-33-56

https://www.filmweb.pl/film/Tulipanowa+gorączka-2017-275064