Bricscad - jak zbudować paczkę w aur

Witam
Pozdrawiam Wszystkich. Od nie dawna jestem użytkownikiem manjaro. Potrzebuję skorzystać z oprogramowania “Bricscad” jednak producent wspiera jedynie paczki “deb”. Jeżeli ktoś może mi pomóc wskazując jak krok po kroku zbudować paczkę aby potem pojawiła się w aur. Na chwile obecną jest stary pakiet - bricscad-legacy.

Generalnie nie poleca się instalowania czegokolwiek spoza repozytoriów, gdyż grozi to popsuciem systemu. Pakietu z AUR prawdopodobnie też byś nie zainstalował, gdyż link, z którego pobierany jest program, nie działa. Sprawdź, czy producent nie udostępnia przypadkiem programu w formacie snap, flatpak lub appimage - je bez problemu uruchomisz w Manjaro. Jeśli nie to cóż, pozostaje przekonwertowanie deb na format trawiony przez Manjaro – w tym celu odsyłam do tego postu. I miej na uwadze, że to może spowodować problemy z działaniem systemu.

dzięki śliczne za odpowiedź. Jednak zależy mi na tym - jak poprawnie stworzyć pakiet “aur” “bricscad” i go oficialnie opublikować dla wszystkich. Gdzie mam szukać pomocy, materiałów, opisów.

Takie informacje prędzej znajdziesz na wiki Archa, przydatne będzie też jego forum (tutaj pl). Myślę, że dobrym początkiem będzie ten artykuł o tworzeniu pakietów.

właśnie tego potrzebowałem, wielkie dzięki.

@cymerjanin, przede wszystkim przeczytaj to:

oraz ten artykuł, który również dotyka tematu:


Autor, pavbaranov, jest adminem
https://forum.archlinux.org.pl/
Zgłoś się do chłopaków, to Ci pomogą. Przekaż, przy okazji, znak pokoju :slight_smile:

1 polubienie

dzięki - przeczytane