Brak źródeł w OBS

Cześć jestem w trakcie szukania alternatywy dla Windowsa i programu OBS
Mianowicie mój problem jest taki że w manjaro nie mam wszystkich źródeł w OBS co w windows/ubuntu brakuje np żródła przeglądarka gdzie wpisywałem adres IP kamery i miałem kamerę, tutaj tego nie znalazłem. Może ktoś używa z was OBS i da mi jakąś pomoc bo jednak manjaro działa zauważalnie szybciej od ubuntu :slight_smile:

Sprzęt na którym Windows/Ubuntu/manjaro jest ten sam.

Powinieneś być w stanie dodać kamerkę do OBS bez większych problemów – ten pan tłumaczy bardzo przejrzyście co i jak. Ja tylko od siebie dodam, że w polskim tłumaczeniu ta opcja nazywa się Źródło danych.

Jest też druga opcja, moim zdaniem trochę przekombinowana, ale też powinna działać – przez odtwarzacz VLC.

Na windowsie nazywa się przeglądarka. Żródło danych a przeglądarka to 2 różne sprawy na źródle danych strasznie klatkuje czego na przeglądarce i ubuntu nie miałem :slight_smile:

Hmm, w takim razie może chodzić o jakieś rozszerzenie, które domyślnie jest instalowane w Ubuntu. Na szybko znalazłem dwa: linuxbrowser i qtwebkit, oba dostępne z AUR.

EDIT: Znalazłem jeszcze jedno rozszerzenie, które teoretycznie jest domyślnie dostarczane z OBS. Obecnie w kompilacjach na Linuxa nie jest ono dostarczane, bo jest błąd, który crashuje OBS. Na Ubuntu mogło się zdarzyć, że korzystałeś z jakiejś starszej wersji programu pozbawionej tego błędu. Polecam nie kombinować i poczekać aż naprawią i przywrócą dodatek :wink: