Brak ikony przełącznika barw nocnych

Witam,
na dolnym panelu brakuje (jest puste miejsce) ikony przełącznika barw nocnych. Jak można to naprawić? Używam KDE 5.20.4

A jakich ikon używasz? Niektóre zestawy ikon niestety nie mają wszystkich ikon potrzebnych w KDE i nie dziedziczą ich z innych zestawów. Na szczęście da się to łatwo naprawić, wystarczy dodać w pliku index.theme danego zestawu do linii Inherits dopisać breeze, domyślny zestaw ikon w KDE:

Inherits=breeze

Ikony znajdziesz w ~/local/share/icons/, ikony systemowe bądź zainstalowane z repozytoriów lub AUR są w /usr/share/icons/.

Dziękuję za podpowiedź. Na razie odkryłem, że ikony, których używam to Oxygen Mix. Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że mam takie lokalizacje:
~/.local/share/icons/oxygen-mix-1.4/
~/.local/share/icons/icons/oxygen-mix-1.4/
Natomiast nie ma ich w:
/usr/share/icons/
w pierwszych dwóch katalogach zamieniłem wartość
Inherits=oxygen
na
Inherits=breath
Ale bez efektu…

:man_facepalming:
Moja pomyłka, wcześniej napisałem, że chodzi o breeze, a zapomniałem zmienić tę linię (już poprawiłem, breath zaś to stare preinstalowane ikony Manjaro, obecnie to breath2, obie również powinny zadziałać pod warunkiem, że są zainstalowane). Ale to nie zadziała, jeśli nie masz nic w usr/share/icons/ (tak rozumiem to co napisałeś), ba, nawet nie jest możliwe, żebyś miał Plasmę bez ikon breeze, jest to jedna z niezbędnych zależności KDE. Powinny się tam znaleźć także przynajmiej adwaita i hicolor. Sprawdziłem także motyw oxygen-mix i u mnie ta ikona się pokazuje bez modyfikacji index.theme (dla pewności nawet zrestartowałem komputer). Jestem w kropce, nie mam pojęcia, o co tu może chodzić.

Ok, to walczymy…

W tych katalogach
~/.local/share/icons/oxygen-mix-1.4/
~/.local/share/icons/icons/oxygen-mix-1.4/
plik index.theme wygląda na początku tak po moich zmianach:

[Icon Theme]
Name=Oxygen Mix

Comment=Oxygen with different Mimetype and Folders icons
Comment[it]=Oxygen con diverse icone per file e cartelle

DisplayDepth=32

Inherits=breath2

Example=folder

LinkOverlay=link
LockOverlay=lockoverlay
ShareOverlay=share
ZipOverlay=zip

Natomiast w katalogu /usr/share/icons/ mam foldery:
Adwaita
breath2
breath2-dark
breeze
itd…

Przy manipulowaniu na plikach index.theme pojawia się komunikat błędu:
Plik elementu pulpitu /home/dario/.local/share/icons/oxygen-mix-1.4/index.theme nie zawiera pozycji Type=...

Ale ikonka się… pojawiła! Super, dzięki! :-)))

Szkoda tylko, że taka ciemna, prawie niewidoczna…

Wróciłem jednak do początku. Odwołałem wszystkie zmiany. Zainstalowałem pakiet redshift i… okazało się, że wskoczyła piekna ikonka. WIdocznie pakiet redshift zawiera brakującą ikonkę.

Gdybyś wpisał w pliku:

Inherits=breath2-dark

to najprawdopodobniej ikona byłaby jasna (dla ciemnego motywu).


Pakiet redshift na pewno zawiera ikony:

/usr/share/icons/hicolor/scalable/apps/redshift-status-off.svg
/usr/share/icons/hicolor/scalable/apps/redshift-status-on.svg
/usr/share/icons/hicolor/scalable/apps/redshift.svg

W ‘inherits’ dobrze jest mieć na końcu ‘hicolor’:

Inherits=breath2-dark,hicolor

Dzięki za podpowiedź!