Błąd logowania do forum

Mam trzy laptopy, 1) Manjaro Cinnamon 2) Manjaro i3wm 3) Antergos Kde. Do tej pory używałem praktycznie tylko tego z Manjaro Cinnamon, na którym logowanie przebiega bezproblemowo, ale ostatnio zacząłem używać również dwóch pozostałych, na których jest problem z logowaniem. Strasznie irytujące jest, że muszę logować się przez maila. Czy to błąd po stronie forum, czy szukać u siebie? Jeśli można to prosiłbym o jakieś wskazówki.


Login i hasło na 100% poprawne.
Przeglądarka nie ma znaczenia, na każdej to samo (opera, firefox, chromium, palemoon)

Nie mam drugiego kompa z Linuxem, ale sprawdziłem na telefonie i logowanie działa. Ale jak się z niego wylogowałem to wylogowało mnie też z komputera. Nie wiem czy to błąd, czy może tak powinno być.

W pierwszej kolejności sprawdziłbym czy układ klawiatury jest poprawny, a potem czy wszystkie klawisze działają (ale żeby obie się popsuły to trzeba mieć niezłego pecha).

Błąd pewnie leży po stronie forum (ale jestem tylko zwykłym userem i nic nie wiem)

Podaj szczegóły:

  1. Co znaczy problem z logowaniem? Jaki problem? Opisz go;
  2. Co masz na myśli pisząc ‘muszę logować się przez maila’?
  3. Dobrze rozumiem, że na maszynie z Cinnamon jest OK, a na dwóch pozostałych występuje problem?
  4. Testowałeś na tych samych przeglądarkach, na wszystkich komp’ach?
  5. Wszystkie trzy systemy aktualne?
$ pamac checkupdates

@azja
ad1. jest na zrzucie ekranu ( niby zły login lub haslo).
ad2. przycisk po prawej stronie okna with email
ad3. dokładnie.
ad4. opisałem na końcu, że testowane na 4 różnych przeglądarkach.
ad5. wszystkie systemy aktualne.
@Tomek wpadłem na to, że może coś być z klawiszami i w oknie logowania źle są wpisywane więc wpisałem hasło w innym miejscu gdzie było widoczne i skopiowałem, bez rezultatu.

na laptopie z i3wm doinstalowałem cinnamona i … loguje się normalnie.

Czyli problem dotyczy i3 i KDE - tak jakby. Chciałem Ci zaproponować, abyś testowo zainstalował Cinnamon’a na ‘złej’ maszynie, ale mamy to już za sobą. Gdybyś jeszcze przetestował i3 (proponuję ograniczyć się do dwóch urządzeń z Manjaro - przynajmniej póki co) na ‘dobrym’ komp’ie z Cinnamon’em, to mielibyśmy prosty test krzyżowy.

Na chwilę obecną instalacja na “dobrym” kompie nie bardzo jest możliwa, ale jak tylko będzie możliwe to sprawdzę ten kierunek co zapewne i tak nie rozwiąże problemu, ale da jakiś obraz.

Rozwiązania nie proponuję, bo nie bardzo wiadomo gdzie trefne bity pogrzebano. Ale, tak jak piszesz, trzeba stworzyć możliwie pełny obraz sytuacji. Ktoś, dzięki tym ustaleniom, być może wpadnie na skuteczny pomysł.

przez 2 lata na i3wm miałem zero problemów teraz na bspwm również
sądzę że coś może być nie tak z mapowaniem klawiszy na ( i3wm i kde ) w Twoim przypadku,
a tym bardziej że to różne sprzęty…


osobiście śmiem twierdzić że gui nie ma nic wspólnego z logowaniem ( bardziej chodzi o mapowanie klawiatury… tak mi się wydaje )

Środowisko graficzne nie powinno mieć z tym bezpośrednio związku, ale już jakieś jego biblioteki/zależności czy konfiguracja może. Mapowanie klawiszy, to to chyba nie jest, bo @wiini próbował metody kopiuj-wklej (widocznego text’u) i nie było efektu.

@wiini, wygląda na to, że problem nie jest powszechny, więc szukałbym przyczyny u Ciebie:

  1. Zastanów się nad zmianami w konfiguracji, których dokonywałeś;
  2. Spróbuj z nowym profilem w przeglądarce;
  3. Albo z przeglądarką uruchomioną bez dodatków;
  4. Utwórz nowego user’a w systemie i sprawdź na nim.

Będę oczywiście kombinował, ale problem dotyczy tylko i wyłącznie forum manjaro, do wszystkich innych stron loguję się bez problemu więc ustawienia przeglądarki czy konfiguracja systemu nic do tego nie mają.

Nie można wykluczyć, że problem leży po stronie Forum, ale zauważ, że sytuacja jest mocno niejasna, bo co prawda gdzie indziej nie masz problemów, tylko w jednym miejscu; ale inni ich nie zgłaszają. Zapewne problem jest swoisty i dotyczy, na przykład, specyficznej konfiguracji u Ciebie / na stronie lub ich interakcji.

Przyszło mi jeszcze do głowy jedno: konsola przeglądarki. Nie zasypię Cię szczegółami, bo nie mam istotnego doświadczenia związanego z tym narzędziem, ale może ono stanowić źródło ciekawych informacji o tym, co dzieje się w przeglądarce i na styku przeglądarka-strona.

Sprawdziłem na trzech przeglądarkach Firefox i Chromium, Opera. W oknie logowania nie ma różnicy czy wpiszesz email czy nazwę użytkownika. Logowanie działa tak samo. Jako ciekawostkę dodam ,że akcja wyloguj , wyloguje z wszystkich przeglądarek.

To jednak coś u mnie jest nie tak. Nowy użytkownik założony i wszystko ładnie działa. Odinstaluję przeglądarki i zainstaluję na nowo (może coś pomieszałem). Ech od tego trzeba było zacząć i niepotrzebnie nie bić piany.
Podziękował wszystkim zaangażowanym w temat.
Pozdrawiam

Wydaje mi się, że nawet nie trzeba przeinstalowywać przeglądarki, najprawdopodobniej wystarczy wyczyścić ciasteczka.

Wyczyścić cookies i cache, sprawdzić, czy któryś dodatek nie sieje. W ostateczności stworzyć nowy profil, bo w nim jest cała konfiguracja i dodatki.

Prostota górą. Gdy budzę się rano i nie bardzo wiem gdzie jestem, to nie kombinuję czy to niebo, czy piekło, tylko próbuję przypomnieć sobie wydarzenia ostatniego wieczoru :wink:

Prawda, święta prawda :slightly_smiling_face:
Zamknąć temat.

Już zamykam, ale @wiini, rozwiązałeś problem? Jak?

Przeinstalowałem przeglądarki, nie wiem co namieszałem i na pewno bym nie znalazł więc poszedłem najłatwiejszą drogą. Wiem to nie jest właściwe, ale czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze.